گروه تبلیغاتی

و خدمات کامپیوتری ریرا

هر روز تازه تر می شویم

 

اطلاعات تماس
تهران، قلهک، خیابان یخچال، پلاک 77
riragroup.net@yahoo.com
22633433
Follow Us

خدمات کامپیوتری

به طیف گسترده ای از خدمات و فعالیت‌ها در حوزه فناوری اطلاعات و کامپیوتر ، خدمات کامپیوتری می‌گویند و هر شرکت، سازمان و یا کسب و کار به نوعی به آنها نیازمند است. خدمات کامپیوتری بسیار گوناگون و متنوع هستند و از نصب و رفع خرابی سیستم عامل تا راه اندازی و پشتیبانی شبکهرا در بر می‌گیرند.

بخش فناوری اطلاعات در هر سازمان، یک فضای کاملا پیچیده است و میزبان انواع سخت افزارها، نرم افزارها و شبکه‌های کامپیوتری است و عملیات گوناگونی از جمله فرآیندهای مالی و حسابداری، مدیریت ارتباط با مشتری و تولید و انتشار اسناد، در این فضا روی می‌دهد.

انواع فعالیت‌ها و خدمات شرکت‌های ارائه دهنده خدمات کامپیوتری

نصب سیستم عامل و نرم افزار

هر کامپیوتر برای اجرای بهتر برنامه‌های خود و همچنین ایجاد ارتباط میان برنامه‌ها و سخت افزار خود، به سیستم عامل مناسب نیازمند است.

بسیاری از ما خودمان می‌توانیم سیستم عامل‌هایی مانند ویندوز را بر روی سیستم خود نصب کنیم و این کار برای ما بسیار آسان است، اما برای نصب و اجرای یک ویندوز به طور کامل و درست و همخوانی کامل آن با سخت افزار باید با تمام مراحل نصب و حتی تعمیر آن آشنایی داشته باشید.

نرم افزار نیز یکی از بخش‌های اساسی کامپیوتر است که در واقع سخت افزار کامپیوتر را به کار می گیرد. به‌عبارت دیگر نرم افزار، رابط بین کاربر و سخت افزار بوده و به سخت افزار هویت می‌بخشد.

نرم‌افزارها انواع مختلفی دارند و به دو دسته سیستمی و کاربردی تقسیم می‌شوند. برای اینکه بتوانیم بر روی کامپیوتر خود فعالیت‌های مختلفی را به درستی انجام دهیم، نیاز به نصب برنامه‌های متنوع و بهینه‌ای داریم که به طور کامل بر روی سیستم نصب شده باشند.

اما هرچه تعداد برنامه‌هایی که روی کامپیوتر نصب می‌کنیم زیادتر شود، به اصطلاح کامپیوتر سنگین‌تر شده و مدیریت برنامه‌ها سخت‌تر و کندتر می شود. و هرچه کامپیوتر سخت‌تر کار کند، سریع تر کهنه می‌شود.

کارشناسان و متخصصانی که در شرکت‌های ارائه دهنده خدمات کامپیوتری فعالیت دارند، با تجربه فراوان و دانش و آگاهی کامل در این زمینه بهترین افراد برای گرفتن مشاوره در این زمینه هستند و به شما کمک می‌کنند تا بهینه‌ترین و مناسب‌ترین برنامه ها را متناسب با نیازهای کسب و کارتان داشته باشید.

ویروس یابی

آنچه که امروزه در سراسر فضای مجازی به وفور و به شکل‌های مختلف دیده می شود، بدافزارهای مخرب هستند که برای آلوده کردن کامپیوترهایتان آماده هستند و شما کافیست که به اینترنت متصل شوید تا قربانی آنها شوید.

بهترین تعریفی که می‌توان برای ویروس ارائه کنیم این است: ویروس، نوعی بدافزار است که در بیشتر موارد بدون اطلاع کاربر اجرا شده و تلاش می‌کند خودش را در یک کد اجرایی دیگر کپی کند. وقتی موفق به انجام این کار شد، کد جدید، آلوده نامیده می‌شود. کد آلوده وقتی اجرا شود، به نوبه خود کد دیگری را می‌تواند آلوده کند. این عمل تولید مثل یا کپی‌سازی از خود بر روی یک کد اجرایی موجود، مهمترین خصیصه یک ویروس است.

اگر سیستم شما به ویروس آلوده شود اولین نشانه آن کندی و اختلال در عملکرد آن است اما علائم دیگری نیز وجود دارد که عبارتند از:

  • تبلیغات پاپ آپ
  • غیرفعال شدن آنتی ویروس به صورت خودکار
  • برنامه های جدید و ناشناس
  • رفتار های غیر عادی مرورگر
  • ارسال پیام های Spam برای دوستانتان
  • افزایش پهنای باند مصرفی اینترنت

بنابراین برای حفظ امنیت سیستم کامپیوتر خود  و برای رفع مشکل برنامه‌های ویروسی و بدافزارها، بهترین راه این است که با استفاده از نرم‌افزارهای ضد بدافزار و ویروس کش، از اجرای آنها جلوگیری کنیم و این برنامه‌ها را بروز و آپدیت نگه داریم. شما باید در مورد امنیت سایبری بدانید تا بتوانید از ریسک ها و خطرات احتمالی جلوگیری کنید. در واقع آشنا بودن با عوامل مخرب و چگونگی مقابله با آنها اهمیت بسیار زیادی دارد.

برون سپاری اقدامات مرتبط با ویروس‌یابی و حفظ امنیت و سرعت سیستم به یک شرکت ارائه دهنده خدمات کامپیوتری می‌تواند راهکار مناسبی برای کسب و کارها باشد.