گروه تبلیغاتی

و خدمات کامپیوتری ریرا

هر روز تازه تر می شویم

 

اطلاعات تماس
تهران، قلهک، خیابان یخچال، پلاک 77
riragroup.net@yahoo.com
22633433
Follow Us

چاپ خارجی

چاپ فضای خارجی بیشتر برای تبلیغات محیطی در فضای باز کاربرد داردتغییرات دما، تابش نورخورشید، قابلیت دید از فواصل دور و … از ویژگی های چاپ در فضای خارجی است که می بایست رعایت شود. مرکب و مواد مصرفی آن در برابر تابش پرتو فرابنفش خورشید، رطوبت و دیگر عوامل خارجی مقاوم است. این نوع چاپ در مواردی مثل تابلوهای چاپی سر در مغازه ها، تابلوهای چاپی سر در پاساژها، بیلبوردهای تبلیغاتی و… کاربرد دارد. حداکثر عرض قابل چاپ برای این نوع چاپ ۵ متر و طول آن نامحدود می باشد. خدمات چاپ ریرا در بسیاری از زمینه های تبلیغاتی از چاپ خارجی استفاده می کند.

مزایای چاپ خارجی

از مزایای این نوع چاپ می توان به قیمت تمام شده پایین آن اشاره کرد ! بنابراین برای  چاپ این محصولات لازم است از پارچه پلاستیکی و جوهرمقاوم در مقابل آب استفاده شود. محصولات حاصل از چاپ فضای خارجی در زمره آثار هنری تبلیغاتی محسوب می شوند. ارائه پیام تبلیغاتی در قالب و فرمت گرافیکی و با شیوه هنری، شمای کلی بنرهای این چنینی می باشد. بنرها همانند پوسترها جهت تبلیغات ، طراحی و چاپ می گردند و پیام تبلیغاتی خود را در قالب یک طرح هنری و گرافیکی به مخاطب عرضه می دارند. متون به کار رفته در طراحی بنرها اغلب تبلیغاتی است و می بایست از جملات زیبا و آراسته در آن استفاده گردد.

چاپ فضای خارجی به چاپ فضای باز هم مشهور است شامل موارد زیر می شود:

بنر-فلکس-وینیل -سولیت -مش

چاپ مش

اطلاعات بیشتر

چاپ مش یک نوع استیکر چسبدار است که  ( به لاتین : Vision Material ) نامیده می شود.

مش نصب شده بر روی شیشه تقریبا مشابه شیشه های پنجره های رفلکس ساختمان رفتار می کند.

چاپ وینیل

اطلاعات بیشتر

چاپ وینیل یا چاپ استیکر متریالی نازک از جنس pvcاست که پشت آن چسب‌دار می‌باشد.

ضد آب و قابل شستشو است و مقاومت بالایی در برابر پارگی دارد. برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید.

چاپ بنر

اطلاعات بیشتر

امروز بنر به عنوان یکی از اصلی ترین ابزارهای تبلیغات شناخته شده است. بنر به علت داشتن مزایایی همچون ارزان بودن نسبت به بقیه ابزارهای تبلیغاتی ، چاپ سریع ، دسترسی آسان و تنوع زیاد ، کاربردهای زیادی دارد.

چاپ داخلی

منظور از چاپ فضای داخلی ، چاپ فضای بسته و یا چاپ ایندور indoor printing چیست؟!

چه نوع چاپی داخل این مجموعه قرار میگیرد!؟

چه ویژگی هایی دارند!؟مناسب چه مکان هایی هستند!؟

چاپ فضای داخلی ،  به مجموعه ای از انواع چاپ میگویند که مناسب فضای پوشیده و مسقف است! تا از نور آفتاب و باد و باران درامان باشند.

چاپ داخلی داری تنوع و کیفیت رنگ بالایی است اما دوامشان زیاد نیست. بنابراین اکثرا مایل هستند این نوع چاپ را لمینت کنند تا دوام آن بیشتر شود.

با پیشرفت تکنولوژی و ساخت دستگاه های چاپ پیشرفته میتوان هر رنگی رو در طرح خود داشته باشیم.

این مجموعه میتواند تا عرض یک و نیم متر(۱٫۵) با هر متراژی ،طرح دلخواه شما رو با بالاترین کیفیت و ارزان ترین قیمت چاپ کند. چاپ فضای داخلی مناسب برای پوسترهای نمایشگاهی و استند های تبلیغاتی و منوی غذای رستوران ها و کافه و … میباشد.

چاپ فوتوگلاسه

اطلاعات بیشتر

کاغذ فوتوگلاسه نوعی کاغذ مرغوب است که دارای کوتینگ مخصوصی از ژلاتین است و نرمی و درخشش بیشتری از کاغذ های معمولی دارد. هنگام چاپ فتوگلاسه ، پوشش ژلاتین در ترکیب با جوهر چاپ، کیفیت رنگی بالایی ایجاد می کند. ‏

چاپ شاسی

اطلاعات بیشتر

بیشترین استفاده از تخته شاسی ها برای چاپ عکس های خانوادگی و تزئین منازل است اما در صنعت تبلیغات و تجارت هم بسیار پرکاربرد است . تخته شاسی برای ثابت نگه داشتن کاغذ و ایجاد شرایط مناسب چاپ عکس استفاده می شود

چاپ کوتد

اطلاعات بیشتر

کوتد جنسی شبیه به مقوا دارد و در مقابل نور خوشید و آب مقاوم نمیباشد. کوتد بخصوص در ایران بیشترین و عمومی ترین مصرف را دارد.برای بیشتر کردن عمر و مقاوم کردن کوتد در مقابل نورخورشید و آب باید آن را لمینت کرد.

چاپ دیجیتال

در چاپ دیجیتال تصاویر دیجیتال تبدیل به محصولات چاپی می شوند. چاپ دیجیتال معمولا نسبت به روش های سنتی چاپی موجود هزینه های بیشتری دارد. اما حقیقت این است که استفاده از وسایل دیجیتال به عنوان عنصر جدا نشدنی پیشرفت تکنولوژی بخش جدا ناپذیر زندگی بشر شده است. پس می توان انتظار داشت تکمیل این فرآیند در آینده نه چندان دور نه تنها صنعت چاپ بلکه زندگی ما را تحت تاثیر قرار بدهد.

تفاوت اصلی بین چاپ دیجیتال و روشهای سنتی چاپ مثل لیتوگرافی و چاپ افست در استفاده نکردن از پلیتهای چاپ است. در نتیجه مراحل آماده سازی پیش از چاپ سریع تر و ارزان تر هستند. چاپگر های دیجیتال هم دقیقا مثل پرینترهای شخصی به دو دسته جوهر افشان و لیزری تقسیم می شوند. در این روش دستگاه چاپ به یک کامپیوتر متصل می شود و سپس کامپیوتر همه اطلاعات مورد نیاز دستگاه چاپ را به دستگاه منتقل می کند. به این ترتیب دستگاه چاپگر کار خود را آغاز می کند.

چاپ دیجیتال اگرچه در حال حاضر گرانترین شیوه چاپ به حساب می آید و اغلب در نسخه های محدود به کار می رود اما حقیقت این است که دارای مزایای بیشماری است که کار صنعت چاپ را به شکل چشمگیری متحول کرده است. در واقع صرفه جویی های خاص دیگری به همراه دارد که استفاده از چاپ دیجیتال را محبوب می کند.

حذف لیتوگرافی!!!

با روی کار آمدن چاپ دیجیتال عملا مرحله قبل از چاپ یا همان لیتوگرافی حذف شد. در نتیجه سرعت چاپ به شکل چشم گیری افزایش یافته است. همچنین دقت دستگاه های چاپ دیجیتال امکان خطای انسانی را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. پیشتر هزینه چاپ به تعداد نسخه های چاپی بستگی داشت در حالی که در چاپ دیجیتال تعداد نسخه اهمیتی ندارد.

در چاپ دیجیتال ضایعاتی مثل کاغذ ، رنگ و…. به میزان قابل توجهی کاهش می یابد چراکه تمام اصلاحات در نسخه دیجیتال صورت می گیرد و نیاز به تست تا حد زیادی کاهش می یابد. همچنین عدم استفاده از پلیت باعث شده در هر دور از چاپ بتوان نسخه متفاوتی را به چاپ رساند. به دلیل تمام مزایای ذکر شده چاپ نسخه های محدود حتی یک نسخه بسیار راحت شده است. دیگر لازم نیست برای چاپ هر صفحه ازپلیت ویژه استفاده شود و یا اینکه لیتو گرافی صورت پذیرد.

چاپ افست

چاپ افست نوعی از چاپ است که نوشته و عکس را بر سطح لاستیکی یک استوانه (سیلندر) گردان برمی‌گرداند و سپس آن را با فشار استوانه دیگر روی کاغذ چاپ می‌کنند. ماشین معمولی چاپ افست دارای سه استوانه‌استدر چاپ افست نخست آنچه را که باید چاپ شود بر روی صفحه‌ای فلزی به نام زینک منتقل می‌کنند، سپس این صفحه را با مواد شیمیایی طوری حساس می‌کنند که فقط نوشته‌ها و تصاویر آن، مرکب چاپ را به خود می‌گیرد.

زینک را به دور نخستین استوانه می‌پیچندطرح آن بر اثر فشار روی پوشش لاستیکی استوانه دوم برمی گردد. کاغذ سفید که متوالیاً به دور استوانه سوم می‌پیچد مطالب را از روی پوشش لاستیکی استوانه دوم می‌گیرد. سرعت کار ماشین‌های چاپ افست بیش از چاپ مسطح (حروفی) می‌باشد.

از بزرگترین تولیدکنندگان ماشینهای چاپ افست درجهان کمپانی هایدلبرگ آلمان است.

مزایای چاپ افست

●  امکان چاپ با تیراژ بالا و هزینه پایین وجود دارد.

●  می توان از انواع متنوعی از کاغذها برای چاپ استفاده کرد.

●  در این روش، علاوه بر سیستم ۴ رنگ (CMYK) می توان از رنگهای اضافه هم استفاده کرد.

معایب چاپ افست

●  از آن جا که باید زینک تهیه شود، زمان بر است.

●  جهت کارهای با تیراژ پایین مقرون به صرفه نمی باشد.

●  پس از تعریف اطلاعات و شروع کار دستگاه، امکان تغییر اطلاعات وجود ندارد و تا پایان کار، اطلاعات به طور یکسان چاپ می شود.

کاربردهای چاپ افست و دیجیتال

کارت ویزیت

کاتالوگ

بروشور

لیبل

ست اداری

تراکت