گروه تبلیغاتی

و خدمات کامپیوتری ریرا

هر روز تازه تر می شویم

 

اطلاعات تماس
تهران، قلهک، خیابان یخچال، پلاک 77
riragroup.net@yahoo.com
22633433
Follow Us

گروه تبلیغاتی و خدمات کامپیوتری ریرا

دستگاه چاپ ریسوگرافی

چاپ ریسوگراف

ريسوگراف دستگاهي است که مي تواند تعداد بالاي سفارشات چاپي را در زمان بسيار کمتر از چاپ افست با قيمتي به مراتب پايين تر از چاپ افست به چاپ برساند، البته کيفيت کار کمي پايين تر از چاپ افست مي باشد

تفاوت های دستگاه چاپ ریسوگراف و دستگاه فتوکپی

نحوه فعالیت دستگاه مورد استفاده در ریسوگرافی، مکانیکی بوده ولی شیوه کار دستگاه فتوکپی مکانیکی مغناطیسی می باشد. در ریسوگرافی هزینه تمام شده برای چاپ های با تعداد بالا مقرون به صرفه بوده اما در فتوکپی هزینه تمام شده با تعداد رابطه مستقیم دارد به این معنا که با افزایش تعداد، هزینه افزایش می یابد. در چاپ ریسوگراف هر چه تعداد افزایش یابد هزینه کاهش می یابد و به صرفه تر خواهد شد. شایان ذکر است کیفیت چاپ ریسوگراف نسبت به دستگاه فتوکپی بهتر و مناسب تر می باشد. در چاپ ریسوگراف می توان از انواع کاغذ و مقوا نیز استفاده نمود. هزینه مصرف برق این دستگاه کم بوده و هزینه لازم برای سرویس و نگهداری این دستگاه ها در مقایسه با دستگاه فتوکپی بسیار ناچیز می باشد. همچنین دستگاه های ریسوگراف از آنجائیکه سیستم حرارتی ندارند بنابراین می توانند ساعت های طولانی مورد استفاده قرار گیرند. از دیگر ویژگی های چاپ ریسوگراف می توان به امکان تغییرات، اصلاحات و حذف بخش هایی از نمونه اصلی اشاره نمود.

موارد استفاده چاپ ريسو و انواع آن

از دستگاه ریسو گراف زمانی استفاده می شود که هم دچار کمبود زمان هستیم و نمیتوانیم با چاپ افست کارمان را به چاپ برسانیم و هم می خواهیم که در هزینه تمام شده صرفه جویی کنیم، مواردی که می توان با دستگاه ریسو به چاپ رساند عبارتند از:

  1. چاپ انواع سربرگ
  2. انواع تراکت تبلیغاتی
  3. انواع پاکت
  4. فاکتور
  5. سرنسخه
  6. چاپ کتاب تک رنگ

و غیره . . .

البته سفارشات چاپ ریسو معمولا تک رنگ می باشد و در مواردی می توان به صورت 2 رنگ نیز سفارشات را به چاپ رساند.

ارسال یک نظر